Jozef Gaššo
Privacy Level: Private with Public Biography and Family Tree (Yellow)

Jozef Gaššo

Jozef Gaššo
Son of [private father (unknown - unknown)] and [mother unknown]
Brother of
Descendants descendants
Father of , [private son (1940s - 2010s)], [private daughter (1950s - unknown)], [private daughter (1950s - unknown)], [private daughter (1950s - 2000s)], [private daughter (1950s - unknown)], [private son (1950s - 2010s)], [private son (1960s - unknown)] and [private son (1960s - unknown)]
Died 1990s.
Profile last modified | Created 11 Jan 2012
This page has been accessed 138 times.

Biography

Jozef Gasso... Priženil sa zo Zázrivej - Havranej, kde zanechal rodičov i súrodencov, do Krškov. Mal ešte brata Jána a 3 sestry. Rodičia i sestry ho po svadbe so Žofiou Krškovou zavrhli. Len s bratom Jánom sa navštevovali až do smrti.

Jozef sa živil ako pastier jalovíc. Každý rok na Žofiu (v máji), keď už boli pastviny narastené, išiel hore dedinou a pozbieral jalovice od gazdov, ktorí mu aj pomohli vyhnať tieto jalovice na Hole (okolie Kubínskej Hole). Tam mal pre ne postavený veľký košiar. Tu pásol celé leto až do sviatku Božej Matky (8.september) kedy zas zišiel s dobytkom do dediny. Cez leto bolo treba aj nasušiť seno pre statok na zimu a tak Jozef chodieval na koni do dediny nakosiť seno a pomôcť pri jeho sušení a zvážaní. Počas zimy sa Jozef venoval práci s drevom. Chystal ho v hore a zvážal pomocou koníka a za pomoci svojich synov.

Keď sa začal zhoršovať zdravotný stav jeho staršej manželky Žofie a začala mávať častejšie problémy so srdcom a deti už boli preč z domu a veľké, rozhodli sa presťahovať bližšie "k mestu". Kúpili si dom vo Veličnej, kde sa aj s tetou Milkou presťahovali a tam aj dožili. Jozef zomrel v roku 1993 na rakovinu prostaty.

[1]

No more info is currently available for Jozef Gasso. Can you add to his biography?

Sources

  • Ondrej Gasso, firsthand knowledge. Click the Changes tab for the details of edits by Ondrej and others.
  1. Entered by Ondrej Gasso, Jan 11, 2012More Genealogy Tools


Only the Trusted List can access the following:
  • Jozef's formal name
  • birth location
  • exact deathdate
  • death location
  • images (1)
  • private siblings' names
  • private children's names (9)
  • spouse's name and marriage information
For access to Jozef Gaššo's full information you must be on the Trusted List. Please login. See the Contact section of the Tree & Tools page.


Sponsored Search
Is Jozef your relative? Please don't go away!
 star icon Login to collaborate or comment, or
 star icon contact private message the profile manager, or
 star icon ask our community of genealogists a question.
Comments

Leave a message for others who see this profile. If you prefer to keep it private, send a private message to the profile manager. private message
There are no comments yet.
Login to post a comment.

G  >  Gaššo  >  Jozef Gaššo